Ponad 25 lat tradycji w sprzedaży zadaszeń basenowych i tarasowych…
Menu
 

Nowa era tarasów: nowe materiały, nowe konstrukcje

Nowa era tarasów: nowe materiały, nowe konstrukcje
Najbardziej ekskluzywna zabudowa tarasu Corso Glass - wykończenie w kolorze antracytowym

Izolowane podłogi i dachy, przesuwane okna i nowoczesne drzwi, i wiele więcej – dzisiejsze tarasy są całkiem różne, niż tarasy z lat 70. i 80. XX wieku.

Tarasy z minionych dekad były wytwarzane z pojedynczej warstwy szkła i aluminium. Szklane konstrukcje, nie były energooszczędne, a naszym zdaniem również nie były zbyt estetyczne. Właściciele domów zazwyczaj budowli tarasy i rozbudowywali je, aby poszerzyć powierzchnię swojego domu (mogli łatwo dobudować taras do istniejącej już płyty betonowej). Zimą było za zimno. Latem zbyt gorąco, by cieszyć się świeżym powietrzem. Wielu właścicieli domów w latach 70. i 80. używało głównie tarasów do przechowywania różnych niepotrzebnych przedmiotów.

Wielu właścicieli domów ma dziś tarasy w celach rozrywkowych i relaksacyjnych. Wykorzystują je jako miejsce do organizacji spotkań z rodziną, przyjaciółmi oraz jako miejsca do pielęgnowania swojego hobby, takiego jak: ćwiczenia, czytanie i malowanie. Obecne tarasy są zmodernizowane i mają bardziej atrakcyjny wygląd, a ich zastosowania są rozszerzone. Teraz można otwierać i zamykać zadaszenia tarasowe, zależnie od panującej pogody. Możesz zorganizować grill, piknik i inne przyjemne zajęcia na tarasie. W chłodniejsze dni podziwiaj wspaniałe otoczenie poprzez otwarte zadaszenie lub przy niepogodzie, siedząc wygodnie w zamkniętej przestrzeni.

 

Zadaszenie tarasu CORSO Premium

 

Nasze nowoczesne zadaszenia tarasowe są wykonane z:

  • Ramy aluminiowej i poliwęglanu, który jest 200 razy mocniejszy niż szkło.
  • Dwuścienny poliwęglan, który ma 15% lepszą sprawność cieplną niż pojedyncza szyba.
  • Stal nierdzewna.
  • Kompaktowy – solidny, poliwęglanowy panel, który jest przezroczysty.
  • Poliwęglan chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, gdyż zawiera filtr UV.

Uważamy, że poliwęglan jest lepszy niż szkło. Jest nie tylko mocniejszy, ma lepszą wydajność cieplną i ochronę przed promieniowaniem UV. Poliwęglan jest również lekki, co sprawia, że ​​tarasy z niego wykonane są dużo łatwiejsze do zamontowania a później użytkowania niż tarasy wykonane ze szkła.

Dla tych, którzy preferują standardowe rozwiązania, nadal oferujemy połączenie aluminium i pojedynczej warstwy bezpiecznego szkła.

Zamów wycenę już dziś!