Już ponad 28 lat doświadczenia na rynku zadaszeń basenowych, tarasowych i spa
Menu
 

Korzyści z posiadania zadaszeń tarasów i basenów jesienią

Korzyści z posiadania zadaszeń tarasów i basenów jesienią

Lato już się skończyło i nastała jesień. Zbliżają się chłodniejsze i bardziej deszczowe dni, liście spadają z drzew i krzewów. Nadszedł czas, kiedy możesz wykorzystać jedną z głównych zalet zadaszenia basenu - ochronę basenu przed dostaniem się zanieczyszczeń (w tym opadłych liści, gałązek itp.). Dzięki temu zaoszczędzisz wiele godzin swojego czasu, które w przeciwnym razie musiałbyś spędzić czyszcząc zbiornik i wodę w basenie. Ale to nie wszystko! Co jeszcze możesz zyskać dzięki wykorzystaniu zadaszenia basenu lub patio w miesiącach jesiennych?

 

Dzięki zadaszeniu tarasu, jesień staje się porą roku pełną zabawy i rozrywki

 

Przedłużone użytkowanie

Kiedy nadchodzi jesień, zazwyczaj przygotowujemy basen do zimowania, a jeśli posiadamy patio, usuwamy z niego wszystkie meble, wraz z innymi urządzeniami, takimi jak na przykład grill. Dopiero na wiosnę następnego roku, wszystko wraca na swoje miejsce. Jednak nie musi tak być, jeśli posiadasz zadaszenie. Zadaszenia pozwalają na korzystanie z basenu lub patio znacznie dłużej. Niesie to za sobą szereg korzyści. W przypadku zadaszenia basenu, zyskujesz:

  • możliwość regularnego korzystania z basenu (pływanie lub różne ćwiczenia), co może wpłynąć na poprawę stanu zdrowia oraz fizyczne i psychiczne samopoczucie,
  • oszczędność czasu, który w innym przypadku należałoby poświęcić na konserwacje basenu; dodatkowo potencjalne oszczędności pieniężne, dzięki mniejszemu zużyciu wody,
  • bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych.

Jeśli masz zadaszone patio, zyskujesz również dodatkową przytulną przestrzeń użytkową, którą możesz wykorzystać na różne sposoby.

 

Zadaszenie basenu podczas czterech pór roku

 

Bezpośredni wplyw na zdrowie

Możliwość korzystania z przydomowego basenu przez dłuższy czas może mieć pozytywny wpływ na Twoje zdrowie. Dzięki temu nie musisz chodzić na baseny publiczne. W ten sposób zmniejszasz ryzyko złapania przeziębienia lub zarażenia wirusem. Oprócz pływania, możesz wykonywać różne ćwiczenia, które poprawiają Twoje fizyczne i psychiczne samopoczucie oraz zmniejszają ryzyko rozwoju niektórych powszechnych problemów zdrowotnych. Z pewnością znasz kilka ćwiczeń, które można wykonywać w wodzie. Dzięki tym ćwiczeniom rozluźnisz napięcie mięśni, zredukujesz stres i poprawisz krążenie krwi. Możliwość korzystania z basenu przez dłuższy okres może być zatem dużą zaletą dla Twojego ogólnego stanu zdrowia.

 

Zadaszenie basenu Universe – bądź w formie nawet jesienią

 

Oszczędność czasu i pieniędzy

Jak wspomniano powyżej, sezon jesienny a także wiosenny (pyłki) wiąże się z dużą ilością zanieczyszczeń w postaci opadłych liści, gałązek, latających owadów itp. co z kolei powoduje, że odpowiednie działania w celu konserwacji basenu są koniecznością. Jeśli jednak posiadasz zadaszenie, konserwacja jest znacznie łatwiejsza. Poza prostszym utrzymaniem czystości, zadaszenie basenu pozwala zaoszczędzić pieniądze. Dzieje się tak dlatego, że obudowa basenowa zapobiega nadmiernemu parowaniu wody z basenu i jest w stanie przechwycić odparowaną wodę i zwrócić ją z powrotem do basenu. To przynosi dodatkowe oszczędności na kosztach ogrzewania wody raz stałego uzupełniania wody w basenie.

 

Połączenie zadaszenia basenu Terra Prime i zadaszenia tarasu Corso Ultima w jednym ogrodzie

 

Bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych

Jeżeli masz małe dzieci lub zwierzęta domowe, pamiętaj, że możesz zamknąć obudowę basenu. Zablokowane segmenty utrudniają dzieciom i zwierzętom domowym dostęp do basenu i zmniejsza ryzyko przypadkowego wpadnięcia do niego podczas Twojej nieobecności. Zatem, zadaszenie stanowi również środek bezpieczeństwa. Jednak, jeśli jesteś obecny i wszystko jest pod kontrolą, możesz zostawić zadaszenie otwarte i cieszyć się jesiennym pływaniem w basenie nawet z dziećmi, lub spędzać czas na patio z widokiem na piękny kolorowy jesienny ogród. Zła pogoda nie zepsuje Ci tego czasu. Niskie temperatury, deszcz czy wczesne zachody słońca nie muszą znaczyć, że pływanie w basenie czy relaks na tarasie są niemożliwe.

 

Zadaszenie basenu od Alukov - bezpieczeństwo dzieci i zwierząt

 

Dodatkowa powierzchnia użytkowa

Dodając zadaszenie tarasu do swojego budynku, powiększysz przestrzeń użytkową swojego domu. Dzięki temu wzbogacisz swój dom o dodatkową wygodną strefę, która może służyć również jako zewnętrzna kuchnia, bar, jadalnia lub miejsce relaksu. Z pewnością docenisz widok zmieniających się kolorów w ogrodzie. Jeśli zastosujesz odpowiedni system grzewczy, możesz nawet rozkoszować się chłodnymi dniami na ciepłym i przytulnym patio.

 

Dzięki zadaszeniu tarasu Corso Ultima zyskasz dodatkowy pokój

 

Jak widać, istnieje wiele korzyści z zadaszenia basenu lub patio - i to nie tylko jesienią. Jeśli jeszcze nie posiadasz zadaszenia, polecamy zajrzeć na naszą stronę internetową i wybrać jeden z wielu modeli dostępnych w naszej ofercie. Z pewnością znajdziesz ten, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim zamierzeniom i wymaganiom. Wszystkie nasze zadaszenia są wykonywane na zamówienie. Możesz dobrać rozmiar, rodzaj wypełnienia konstrukcji i jej kolor, który będzie pasował do stylu współczesnego domu, basenu lub patio. Zadaszenie jest z pewnością najlepszym rozwiązaniem dla Twojego basenu lub tarasu.