Już ponad 28 lat doświadczenia na rynku zadaszeń basenowych, tarasowych i spa
Menu
 

Jak utrzymać osłonę w dobrym stanie przez cały rok

Jak utrzymać osłonę w dobrym stanie przez cały rok

Mamy nadzieję, że znacie już wszystkie korzyści płynących z posiadania wysokiej jakości osłony basenu lub tarasu. Jednak posiadanie obudowy basenu lub tarasu wymaga również pewnego poziomu opieki – musi być ona regularnie czyszczona i odpowiednio konserwowana. Dzięki temu konstrukcja będzie służyła przez lata, a ogrodzenie będzie funkcjonowało prawidłowo.

Postaraliśmy się opisać kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne przy pielęgnacji własnej obudowy tarasu lub basenu.

 

Zadaszenie basenowe - cztery pory roku

 

Regularne czyszczenie osłony basenu lub tarasu

Regularne czyszczenie osłony basenu lub tarasu pozwala zachować nie tylko jej estetyczny wygląd, ale także zapobiega rozprzestrzenianiu się pleśni, grzybów, porostów, glonów i innych narośli, które zagrażają dobremu samopoczuciu Ciebie i Twojej rodziny. Zaniedbane, takie zanieczyszczenia mogą prowadzić do alergii, problemów z oddychaniem, a nawet poważniejszych komplikacji zdrowotnych. A tego przecież nikt nie chce! Ponadto, gdy glony rozprzestrzeniają się i rosną na osłonach basenu, przepływ powietrza jest ograniczony. Oznacza to, że pod osłoną basenu temperatura może być znacznie wyższa. Nawet jeśli nie widać żadnych narośli, zapach stęchlizny jest wskazówką, że czas na czyszczenie osłony basenu.

O czym należy pamiętać podczas czyszczenia osłony swojego basenu lub tarasu?

  • Całą osłonę basenu należy umyć pod ciśnieniem. Można użyć kombinacji letniej wody i wody pod ciśnieniem. W ten sposób powinny zostać usunięte wszystkie zabrudzenia – kurz, pleśń i substancje oleiste.
  • W przypadku trudnych plam, użyj miękkiej gąbki lub delikatnej ściereczki, aby przetrzeć powierzchnię zarówno aluminiowych prętów, jak i płyty poliwęglanowej. Zachowaj jednak ostrożność, nie chcesz przecież zarysować swojej obudowy!
  • Czasami może być konieczne użycie środka typu mydło w płynie (JOY). Należy jednak zachować ostrożność. Pamiętaj, że musisz użyć odpowiedniej proporcji. Nie używaj żadnych środków chemicznych, które wejdą w reakcję z aluminium lub płytą poliwęglanową. Ponadto, chroń swoje ręce, zakładając rękawice ochronne oraz oczy, zakładając okulary ochronne.

 

Kontroluj swoją osłonę

Dzięki regularnym przeglądom osłony basenu lub tarasu, będzie ona zawsze wyglądać dobrze i działać sprawnie. Nie będziesz musiał ponosić częstych, kosztownych napraw, ponieważ problemy będą identyfikowane na tyle wcześnie, że nie będą jeszcze wymagały radykalnych napraw. Możesz zaoszczędzić sobie kłopotów, czasu i pieniędzy, jeśli będziesz często sprawdzał stan obudowy. Zapewniamy, że za kilka lat będziesz sobie wdzięczny.

 

Zadaszenie basenu Terra

 

Nie wspinaj się na osłonę!

Wiemy, jak kusząco może nasza osłona wyglądać dla dzieci lub zwierząt. Wyglądem może przypominać ramę wspinaczkową, którą dzieci widzą na placu zabaw. Jednak ani Ty, ani nikt inny nie powinien wspinać się na osłonę. Osoba lub zwierzę wspinające się na nią może się zranić, a sama osłona może ulec uszkodzeniu. Ta osłona tarasu lub basenu nie jest przeznaczona do utrzymania ciężaru osób lub zwierząt! Z tego powodu należy również czyścić górną część obudowy w miesiącach jesiennych i zimowych, ponieważ może ona łatwo pęknąć pod wpływem ciężaru opadłych mokrych liści i/lub śniegu.

 

Zadbaj o prowadnice

Nie zapomnij zadbać o prowadnice, które znajdują się u podstawy osłony basenu lub tarasu. Czyść je regularnie. Pamiętaj, aby wyjąć wszelkie kamienie, opadłe liście i w zasadzie wszelkie zanieczyszczenia, które mogą się tam znaleźć. Przez zaniechanie czyszczenia szyn, możesz doprowadzić do zniszczenia osłony przy próbie jej otwarcia lub zamknięcia.

Właściwe dbanie o osłonę nie jest trudne, więc pamiętaj o tym, aby oszczędzić sobie sporo pieniędzy i kłopotów w przyszłości. Zaufaj nam, nie warto zaniedbywać pielęgnacji osłony. Ponadto, będzie wyglądała o wiele ładniej i bardziej estetycznie, jeśli będziesz o nią dbał. Dzięki temu zawsze z przyjemnością będziesz zapraszał swoich przyjaciół do pływania w basenie lub na kolację w swoim tarasie.

 

Chcesz wiedzieć więcej o osłonach? Zapoznaj się z naszymi produktami TUTAJ!