Już ponad 28 lat doświadczenia na rynku zadaszeń basenowych, tarasowych i spa
Menu
 

Jak czyścić zadaszenie Alukov?

Jak czyścić zadaszenie Alukov?
Water is all you need

Gratulacje! Jesteś właścicielem pięknego zadaszenia firmy Alukov!

Twoje zadaszenie chroni basen przed niskimi temperaturami, nie pozwala, by śnieg spadał do wanny spa oraz dba o to by Twój zwykły taras zamienił się w kącik do czytania ulubionych książek. Niezależnie od tego, dlaczego używasz zadaszenia tarasu lub basenu, z pewnością utrzymuje ono to miejsce w czystości - bez liści, kurzu i innych niepożądanych śmieci, ale jak utrzymać czystość samego zadaszenia? To łatwe! I z chęcią Ci to wytłumaczymy!

 

Chodzi o wodę

Do czyszczenia paneli poliwęglanowych nie potrzeba żadnych chemikaliów, wystarczy tylko woda. Spłukiwanie zadaszenia mniej więcej raz w miesiącu czystą, świeżą wodą powinno załatwić sprawę. W miejscach szczególnie zabrudzonych można po konsultacji z Alukov Polska użyć delikatnego detergentu np.: do mycia naczyń. Ważne jest jednak by wykonać próbę na mało widocznym miejscu zadaszenia lub poprosić Alukov o bezpłatną próbkę poliwęglanu celem wykonania testu czy detergent nie zmatowi płyty poliwęglanowej. Pamiętaj, żeby wszystko dokładnie spłukać na koniec czystą wodą, by dokładnie usunąć resztki detergentu. Unikaj natomiast detergentówz ostrymi środkami chemicznymi!

 

Woda jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby utrzymać błysk zadaszenia

Woda jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby utrzymać błysk zadaszenia.

 

Nie używaj szorstkich materiałów!

Szorowaniu mówimy…ZDECYDOWANE NIE! Nasze płyty poliwęglanowe są łatwe do czyszczenia, ale można je równie łatwo zarysować, jeśli szorujesz je szorstkim materiałem lub używasz żrących chemikaliów. Nie używaj wełny stalowej, szczotki z twardego włosia, jakichkolwiek szczotek czy gum ściągających oraz wszelkich rozpuszczalników zawierających benzen, benzynę lub aceton czy podstawowych proszków do prania. Jeśli mieszkasz w “piaszczystej” okolicy, upewnij się, że woda i ściereczki używane do mycia paneli nie mają żadnego ziarenka piasku, który mógłby zarysować poliwęglan.

 

Natłuszczanie

Elementy konstrukcji zadaszenia są odporne na korozję. Części ruchome - zawiasy, zamki drzwi- wymagają sporadycznej konserwacji. Utrzymuj te części na optymalnym poziomie natłuszczenia poprzez regularne smarowanie ich dowolnym środkiem smarnym najlepiej olejem silikonowym. Uważaj jednak by nie popryskać przy tym zabiegu poliwęglanu, gdyż może to go trwale zmatowić. Smaruj tylko części ruchome metalowe!

I to wszystko! Nie masz jeszcze zadaszenia do Swojego basenu czy tarasu? Cóż, jeśli myślisz o zakupie basenu, stworzeniu spa lub specjalnego pokoju słonecznego do opalania i przebywania na tarasie, jest to idealny czas na zakupy.

 

Zamów wycenę zadaszenia o najwyższej światowej jakości już teraz!