Ponad 25 lat tradycji w sprzedaży zadaszeń basenowych i tarasowych…
Menu
 

Płyty poliwęglanowe kontra szkło - na czym polega różnica?

Płyty poliwęglanowe kontra szkło - na czym polega różnica?
Poliwęglan

Jeśli zapoznałeś się z naszą stroną internetową lub stroną na Facebook lub rozmawiałeś z jednym z naszych przedstawicieli, to już wiesz, że uwielbiamy mówić o tym, jak wspaniałe są nasze zadaszenia. Używamy poliwęglanu zamiast szkła do naszych konstrukcji, ponieważ korzyści z ich zastosowania są ogromne! 

Zadaszenie basenowe Laguna Neo

 

Przyjrzyjmy się bliżej  poliwęglanowi! 

Poliwęglan jest praktycznie nietłukący, elastyczny, lekki, odporny na warunki atmosferyczne i chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Przeanalizujmy różnice między szkłem i poliwęglanem.

Nie da się ukryć, szkło to klasyka. Istnieje w budownictwie od setek lat i całkowicie zrewolucjonizowało budownictwo. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to idealny materiał do umieszczenia przy basenie lub przydomowym jacuzzi, ponieważ... można przez niego bezproblemowo widzieć!  Ale szkło jest również synonimem "tłukącego się" i delikatnego materiału. A co jeśli można uzyskać wszystkie zalety szkła - przejrzystość, estetykę,  nowoczeny wygląd - ale zrobić to 10 razy mocniej i oczywiście bezpieczniej? Poliwęglan nigdy się nie roztrzaska i może wytrzymać burze, śnieg, a nawet zabłąkane piłki do siatkówki itp. Konkretnie: poliwęglan ma odporność na uderzenia 200 razy lepszą niż szkło. I choć jest to znacznie mocniejszy materiał, poliwęglan jest w rzeczywistości lżejszy niż szkło. 

poliweglan

 

Poliwęglan a jego izolacyjność 

Używamy między innymi komorowej struktury poliwęglanu, która izoluje tak dobrze, że możesz pływać wygodnie znacznie dłużej. Szkło  może, aby utrzymać ciepło w środku, ale w końcu panele poliwęglanowe izolują do 60% lepiej niż panele szklane. Ta zdolność izolacji wzmacnia efekt cieplarniany stworzony przez normalne panele szklane. Poliwęglan może absorbować słońce nawet w zimne lub pochmurne dni, tak jak szklana szklarnia, ale lepsza izolacja utrzymuje ciepło dłużej, więc można wygodnie pływać do późnych godzin wieczornych.  Wpuść do środka słońce, ale nie promienie UV!  

Spa sunhouse

Zadaszenie Spa Sunhouse

 

Chłoń dobre promienie i blokuj te szkodliwe!

Tak, szkło może być przystosowane do blokowania promieni UV poprzez dodanie specjalnej powłoki chemicznej lub ekranu, ale poliwęglan nie wymaga żadnych modyfikacji, aby utrzymać skórę bezpieczną przed szkodliwym promieniowaniem UV. Blokuje on praktycznie 100% promieni UV poprzez zastosowanie specjalnej powloki, dzięki czemu możesz spokojnie odpoczywać (lub pływać) wiedząc, że Ty i Twoi bliscy jesteście chronieni przed promieniowaniem powodującym m.in choroby skóry.

 

Ravena

Zadaszenie basenowe Ravena

 

Pozwolę sobie jeszcze trochę się pochwalić...

Mało kto wie, że poliwęglan posiada również wysoki poziom tłumienia dźwięku - do 25 decybeli. Niech więc imprezy w basenie trwają bez obaw o zakłócanie spokoju sąsiadom! I wreszcie, co nie mniej ważne, dostępne są kolory poliwęglanu: przezroczysty, mleczny i brązowy. Możesz więc wybrać kolor najlepszy dla estetyki Twojego ogrodu.

I właśnie dlatego kochamy nasze płyty poliwęglanowe!

Jeśli chcesz zabudować basen, spa lub patio, które już masz? Uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!